Portrety ze zdjęcia w Drewnie

Jak to jest zrobione? Portret ze zdjęcia metodą drzeworytu

Unikalność portretów tworzonych metodą drzeworytu polega na powstałych dzięki specjalnym narzędziom wyfrezowanych liniach. Dzięki zmiennej geometrii (szerokości i głębokości) powstałych rowków powstaje wierne odwzorowanie zdjęcia tworząc niespotykany w zwykłych, płaskich wydrukach efekt światlocienia. Nasze portrety na drewnie (MDF) są nowoczesnymi obrazami pasującymi do nowoczesnych wnętrz.

 

Portrety w ostatecznym etapie powstają na nowoczesnej maszynie, co w połączeniu ze specjalnie zaprojektowanymi narzędziami tworzą niespotykany efekt widoczny na poniższych zdjęciach. Zanim materiał trafi na maszynę należy przygotować projekt i komputerową wizualizację efektu końcowego.

 

Nasze portrety bardzo lubią "zabawę" ze światłem. W zależności od kąta padania światła na wyfrezowane linie zauważymy ciekawe efekty światłocienia.

 

Liczba powstałych podczas frezowania linii waha się, w zależności od m. in. rozmiaru zdjęcia, od 90 do kilkuset ścieżek narzędzia. Ponadto wyfrezowane linie są malowane, aby wzmocnić kontrast.

Ze względu na wymagania techniki drzeworytu oraz wymagany efekt końcowy, bardzo dobrym materiałem do obróbki jest MDF czyli drzewne tworzywo szeroko wykorzystywane w meblarstwie. MDF składa się z włókien drzewnych sprasowanych po wysokim ciśnieniem.

Portrety powstają w wyniku frezowanie kilkuset ścieżek o zmiennej geometrii, więc powstały obraz nie jest płaski, a każdą z powstałych linii można dotknąć i poczuć palcami.

 
Po zakończeniu obróbki drzeworyt jest odpowiednio wykańczany zgodnie z życzeniami klienta. Tło portretu jest zawsze białe, gdyż wynika to ze specyfiki używanego materialu. Malujemy ręcznie powstałe linie w celu nadanie jeszcze większego kontrastu pomiędzy tłem płyty oraz krawędzie w kilku kolorach do wyboru: białym, czarnym, błękitnym, fioletowym i brązowym.